سلطان وب

طراحی سایت ارزان

قطع کامل سیم‌ کارت های فاقد کد ملی از ۸ فروردین

سلطان وب: احراز هویت از مشترکان موبایلی که اطلاعاتشان در پایگاه داده اپراتورها ناقص است از دی ماه 93 آغاز شد و رگولاتوری اعلام کرده که ارتباط مشترکانی را که اطلاعاتشان را تکمیل نکنند تا ۱۵بهمن ماه قطع می کند.

این اقدام با هدف سامان دهی استفاده از سیم کارت های تلفن همراه بی نام و نشان در کشور و استفاده غیر قانونی برخی مشترکان از این سیم کارت ها صورت گرفت تا سیم کارت هایی که دارای نقص اطلاعات هستند، در پایگاه داده اپراتورها احراز هویت شوند.

 قطع کامل سیم‌ کارت های فاقد کد ملی از ۸ فروردین

بر این اساس اپراتورهای تلفن همراه در چندین مرحله با ارسال پیامک به مشترکانی که اطلاعاتشان در پایگاه داده این اپراتورها ناقص بود، از مشترکان خواستند اطلاعاتشان را تکمیل کنند.

غلامرضا داداش زاده، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اشاره به اتمام مهلت چندین باره به مشترکان برای اعلام کد ملی به اپراتورهای مربوطه گفت: از تعداد سیم کارت هایی که دارای نقص اطلاعات شناسایی شدند حدود ۲۱ درصد همچنان فاقد کد ملی هستند و تا کنون مالکان این سیم کارت ها نسبت به اعلام کد ملی و ثبت اطلاعاتشان اقدام نکرده اند.

وی با بیان اینکه این تعداد حدودمساوی، مشترک اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هستند، تصریح کرد: به طور میانگین برای این تعداد، در ۶ مرحله پیامک اعلام کد ملی ارسال شده است و ارتباط بخشی از این سیم کارت ها قطع یک طرفه شده و از ۲۰ اسفند ماه نیز ارتباط حدود ۱۵ درصد این مشترکان کامل قطع شده است.

داداش زاده با تاکید بر اینکه براساس برنامه ریزی صورت گرفته قرار بود تا پایان سال ۹۳ وضع سیم کارت های موبایل سامان دهی شود، گفت: با توجه به روزهای پایانی سال و در نظر گرفتن برخی محدودیت ها از جمله دسترسی نداشتن به سامانه اپراتورها و یا بی سواد بودن برخی مالکان، رگولاتوری برای جلوگیری از قطع کامل این سیم کارتها، فرصت مجددی به مالکان این سیم کارتها برای تکمیل مشخصاتشان داده است.

معاون رگولاتوری آخرین فرصت ارسال کدملی آن دسته از مالکان سیم کارتهایی که ثبت هویت نشده اند را هشتم فروردین ماه 94 اعلام کرد و گفت: بعد از این تاریخ سیم کارتهای مالکانی که کد ملی خود را اعلام نکرده اند قطع کامل می شود.

وی با بیان اینکه آخرین پیامک به این مشترکان به زودی ارسال می شود افزود: در صورتی که مشترکانی به هر دلیل کدملی خود را تا هشتم فروردین ماه ۹۴ به اپراتور مربوطه اعلام نکنند سیم کارت آنها فاقد هویت شناسایی شده و قطع ارتباط کامل می شود. در این صورت وصل مجدد سیم کارت تنها با ارائه اسناد و مدارک ممکن خواهد بود و متقاضیان باید نسبت به وصل مجدد سیم کارت به صورت حضوری اقدام کنند و در غیراینصورت شماره شان از سوی اپراتور، تخلیه خواهد شد.

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلطان وب © 2016

Frontier Theme