سلطان وب

طراحی سایت ارزان

باز شدن قفل گوشی‌های هوشمند با یک نگاه

اسکنرهای انگشت‌نگار روشی عالی برای تأمین امنیت گوشی‌های هوشمند در مقابل هکرها به شمار می‌روند. اما همان‌طور که پیش از این نیز شاهد بوده‌ایم، اگر کسی بخواهد وارد گوشی شما شود و اطلاعاتتان را به سرقت ببرد، می‌تواند این کار را با برداشتن اثر انگشتتان و پرینت گرفتن یک قالب دیگر، به‌راحتی انجام دهد.

باز شدن قفل گوشی‌های هوشمند با یک نگاه

اما سرقت اسکن عنبیه چشم شما کاری به‌مراتب سخت‌تر است. نمونۀ عنبیۀ هیچ کس شبیه هم نیست. و از آنجا که چشم‌های شما مانند انگشتانتان نیستند، که همه چیز را لمس کنند و از خود ردی به جا بگذارند، به‌عنوان شکلی از دفاع بیومتریک (زیست‌سنجی) امنیت بیشتری ایجاد می‌کنند.

طبق اخبار شنیده شده، قرار است گوشی‌های جدید Galaxy S7 راهی بازار شوند که قفل صفحۀ آنها با تشخیص عنبیۀ چشم باز می‌شود. این خبر را ایوان بلاس که با نام توییتری @evleaks شناخته می‌شود نیز تأیید کرده است.
پیش از این فناوری حسگر چشم نیز به‌صورت تفننی آزمایش شده بود که با موفقیت زیادی همراه نبود. به این ترتیب که کاربران با حرکت چشم به سمت بالا و پایین می‌توانستند صفحات گوشی را بالا و پایین کنند اما این قابلیت کارآیی چندانی نداشت و بسیاری از کاربران آن را فریبی بیش نمی‌دانستند.
تصور کنید با نگاه کردن به گوشی، قفل صفحۀ گوشی‌تان باز و یا صفحات آن بالا و پایین شود. قابلیتی که هم لذتبخش است و هم امنیت بیشتری دارد. باید منتظر بود و دید چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد.

 

تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلطان وب © 2016

Frontier Theme